Czym jest woda i dlaczego jest tak ważna ?

 

Cząsteczkowo to dwa atomy wodoru i jeden atom tlenu czyli H2O.

Pozornie bardzo prosta cząsteczka trzyatomowa.

Niewiele jest cząsteczek od niej mniejszych czy lżejszych.

Po wodorze (H2) to druga najpowszechniejszą substancja na ziemi.

 

Okazuje się również być niezwykle ważną substancją dla naszego organizmu .

Bez niej nie ma życia jako takiego  nie pijąc, możemy przeżyć tylko kilka dni.

Woda jest nam potrzebna do nawadniania komórek, które bez niej nie mogą dobrze funkcjonować.

 

- Organizm w 60-70% składa się z wody- im jest jej mniej, tym bardziej jesteśmy pomarszczeni, mamy wiotką skórę oraz słabszy metabolizm

-Jej głównym zadaniem jest nawadnianie komórek oraz absorbowanie toksyn z nerek i ich wydalanie, a nie nie namineralizowanie organizmu

-dlatego wody mineralne  z wysoką zawartością toksyn są dla nas prawie bezużyteczne, taka forma minerałów jest trudno przyswajalna 

-aby minerały były w pełni bio-przyswajalne, muszą zostać przerobione przez rośliny

 

Woda powyżej 4L jest toksyczna, ale bez odpowiedniej ilości wody pojawia się migrena, reumatyzm itp. 

Wówczas dobrze jest przez krótki czas odpowiednio nawilżyć i "przepłukać"  organizm pijąc nie 1-2L ale jak podają niektóre źródła nawet do 6-7L wody.

 

Odwodnienie spowodowane piciem złej jakośći wody występuje dość powszechnie w naszej cywilizacji, stąd między innymi taka plaga kumulacji toksyn w komórkach,

gdyż  przy ich nagromadzeniu organizm nie ma do dyspozycji odpowiedniej ilości wiążącego ich składnika (czyli wody), więc nie może ich efektywnie wyrzucać. 

 

Picie czystej strukturyzowane wody daje  ogromną poprawę zdrowia w przypadku większości chorób.

 

Ciekawostki:

-w USA Ralph Nader Study Group wykryła, że w szklance wody może być około 2100 różnych komponentów chemicznych wywołujących najprzeróżniejsze choroby w tym raka.

-woda miejska, która nie pochodzi z głębokiego źródła zawiera wszelkie cząsteczki z nawozów sztucznych, fabryk, toalet, a w związku z tym całą gamę leków chemicznych, sztucznych hormonów i substancji o częściowo wiadomym destrukcyjnym wpływie na organizm. 

-ciekawostką jest to, że- jak pisze dr Schellenberg- molekuły wody mają północne i południowe pole magnetyczne, więc układają się liniowo. W naszych komórkach woda ma również taką strukturę, w związku z czym zachowany jest w nich właściwy porządek (potas ma równiez taki układ).

- nasza zdolność produkcji energii z tlenu jest uzależniona  od tej struktury, im lepsza struktura, tym więcej energii i na odwrót.

- Pamięć wody- to co odkrył Johann Grander, potwierdził badający i fotografujący cząsteczki wody japończyk Masaru Emoto, który dokonał też nowych odkryć.

Udowodnił on, że woda ma pamięć.